На Філіппінах парламент ухвалив закон, який зобов’язує випускників шкіл і коледжів висаджувати по 10 дерев перед тим, як отримати диплом про освіту. У такий спосіб влада хоче за одне покоління висадити щонайменше півмільярда дерев.

Про це повідомляє The Independent.

Новий документ формалізує традицію висаджування дерев після закінчення навчального року в межах боротьби проти вирубки лісів і зміни клімату.

Місцевий політик Гарі Алехано, який був ініціатором закону, вважає, що в разі виконання нових правил кожен рік випускники висаджуватимуть щонайменше 175 мільйонів дерев, а за одне покоління ця цифра складе 525 мільярдів.

«Навіть при коефіцієнті виживання у лише 10% це буде означати, що у молоді будуть додаткові 525 мільйонів дерев, коли їхнє покоління візьме лідерство на себе», — сказав Алехано.

Як зазначає видання, дерева здебільшого висаджуватимуть у мангрових заростях, інших лісах, на деяких територіях, що охороняються законом, в окремих міських районах та в покинутих місцях видобутку корисних копалин.

За даними уряду, дерева, які висаджуватиме молодь, повинні відповідати місцю, клімату і рельєфу місцевості. Перевагу надаватимуть місцевим видам.

На Філіппінах гостро стоїть проблема вирубки лісів: за 20 століття кількість лісів зменшилася з 70% території країни до 20%. В низці районів відсутність достатньої кількості дерев створює ризики повеней і зсувів.

Нагадаємо, в Україні закривають кримінальні справи про незаконну вирубку лісу через ухвалений депутатами закон.

Раніше повідомлялось, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

З початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, водночас збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Поділитись: