Світ

На Філіппіни насувається найпотужніший у 2018 році тайфун

13 вересня, 2018 17:15
Світ/На Філіппіни насувається найпотужніший у 2018 році тайфун
Зберегти
Вигляд
lead
До узбережжя Філіппін наближається найсильніший в 2018 році супертайфун Мангхут. Через попередження про стихійне лихо тисячі жителів країни змушені евакуюватись.

До узбережжя Філіппін наближається найсильніший в 2018 році супертайфун Мангхут. Через попередження про стихійне лихо тисячі жителів країни змушені евакуюватись.

Про це повідомляють метеорологи Severe Weather Europe.

Станом на 12 вересня, пориви вітру Манґхута сягали 290 км/год, а його діаметр – 900 км, що робить його супертайфуном 5 категорії.

За прогнозами, буревій перетне суходіл на півночі острову Лузон 15-16 вересня. На шляху тайфуну мешкає близько 10 мільйонів людей.

Місцева влада попереджає про можливі штормові хвилі висотою до 7 метрів над рівнем моря, а також потужні зливи, які можуть призвести до затоплень і зсувів ґрунту, повідомляє BBC.

Окрім Філіппін, Манґхут загрожує мешканцям південного узбережжя Китаю. Китайського берега він сягне не раніше 16 вересня, місцева влада Гонг-Конгу вже почала масову підготовку до шторму.

Філіппіни потерпають від близько 20 тайфунів та штормів на рік. Метеорологи кажуть, що Манґхут буде найсильнішим в 2018 році.

Найсильнішим зареєстрованим на Філіппінах штормом був супертайфун Хайянь в 2013 році, внаслідок якого понад 5 тисяч людей загинули, а мільйони втратили свої домівки.

12 вересня у трьох штатах США запровадили режим надзвичайного стану через наближення урагану «Флоренс».

Раніше повідомлялося, що у Північній Кароліні, Південній Кароліні та Вірджинії оголосили обов’язкову евакуацію понад мільйона мешканців через наближення урагану.

27 травня у трьох штатах США оголосили надзвичайний стан через наближення урагану «Альберто».

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини