Згідно з законопроєктом про викривачів корупції, на грошову винагороду можуть претендувати лише ті, хто викрив топ-корупціонерів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» народна депутатка від фракції «Слуга народу» Галина Янченко.

«Якщо ви працюєте, наприклад, в якійсь державній установі чи на державному підприємстві чи в іншій сфері, і ви тривалий час спостерігаєте корупцію, вам відомі конкретні факти і прізвища, можливо, якісь документи, на суму більше 10 мільйонів гривень і ви повідомляєте про це в правоохоронні органи, то ви матимете право на низку привілеїв. Це юридичний захист, це надання адвоката, це, за потреби, надання охорони викривачу і членам сім’ї, а також грошова винагорода у межах 10% (від викритої суми)», — пояснила депутатка.

Вона наголосила, що основна проблема, з якою стикаються викривачі, — це ризик втратити роботу і мати проблеми з подальшим працевлаштуванням.

«Важливо, щоб ця грошова винагорода була достатньо велика, щоб з одного боку мотивувати викривачів, а з іншого боку — гарантувати, що у них будуть засоби для існування на кілька років, поки вони шукають роботу», — наголосила Янченко.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила у першому читанні президентський законопроєкт № 1010 «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції. Зміни, зокрема, передбачають матеріальну винагороду для викривачів корупції до 10% від суми відшкодованих збитків або розміру неправомірної вигоди.

Поділитись: