На Харківщині сапер підірвався на невідомому вибуховому пристрої

Невідомий вибуховий пристрій на Харківщині
Невідомий вибуховий пристрій на ХарківщиніFacebook / Поліція Харківської області

У селі Нова Гусарівка Харківської області на невідомому вибуховому пристрої підірвався співробітник Державної служби з надзвичайних ситуацій із Чернігівщини. Його госпіталізували.

Про це повідомила поліція Харківської області.

Правоохоронці зазначили, що постраждалий був працівником відділу спеціальних вибухових робіт ГУ ДСНС у Чернігівській області. Вибух стався під час обстеження та розмінування території села Нова Гусарівка внаслідок детонації вибухового пристрою.

Постраждалого доставили до лікарні для надання медичної допомоги.

Зараз поліцейські встановлюють обставини підриву, слідчі дії тривають. Вирішується питання щодо внесення цього факту до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею про порушення законів та звичаїв війни.

В ДСНС у березні розповідали, що з початку повномасштабного вторгнення росії загинули 68 українських рятувальників, ще 5 співробітників ДСНС перебувають у російському полоні.

Вибухові предмети

Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.

На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.

Замінована Україна

У ДСНС України повідомляли, що приблизно 30% території України (близько 180 тисяч км²) було заміновано внаслідок російського вторгнення — це більш як дві території Австрії або п'ять територій Молдови.

Зокрема, на деокупованих територіях Херсонщини розмінуванню підлягають близько 7 тисяч кілометрів квадратних.

На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.