Кандидат на посаду Дергачівського міського голови Костянтин Жидков організував проведення безкоштовних ІФА-тестів на коронавірус. Представники ОПОРИ бачать в цьому ознаки непрямого підкупу виборців.

Про це повідомила громадянська мережа «ОПОРА».

На сторінці у Facebook директор Дергачівської центральної районної лікарні, кандидат у депутати Дергачівської міськради від партії «Слуга Народу» Дмитро Дончак розмістив оголошення: «За ініціативи та підтримки кандидата на посаду Дергачівського міського голови Жидкова Костянтина Сергійовича ви маєте можливість швидко, якісно та безкоштовно зробити ІФА-тест на коронавірус».

В оголошеннях написано, що тести проводитимуть у місті Дергачі, селищах Цупівка, Прудянка та Слатине.

В мережі представники «ОПОРИ» знайшли фото людей, які здають кров для проведення ІФА-тестів на коронавірус у спеціально обладнаному мініавтобусі, на якому розміщені наліпки з написом «Слуга Народу».

Також знайшли світлини Костянтина Жидкова на фоні агітаційного напису «Об’єднана громада — єдина команда. За Жидкова» на автобусі, біля якого брали кров на аналіз.

Жидков у своєму коментарі до допису голови Дергачівської РДА Володимира Усова заявив, що оплачує тести зі своїх заощаджень, й опублікував квитанцію. Коментувати цю ситуацію представникам «ОПОРИ» він відмовився.

І що, це порушення?

Звичайно ж, законодавство чітко не передбачило, що безкоштовні ІФА-тести на коронавірус вважаються політичною агітацією, адже подібних випадків в Україні раніше не було, як і самої хвороби.

Водночас Виборчий кодекс забороняє проводити передвиборчу агітацію або надавати виборцям, закладам, установам подарункові сертифікати, харчові продукти, товари, переваги, послуги, роботи, цінні папери, інші матеріальні та нематеріальні активи.

Дозволяються лише матеріали, виготовлені коштом виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата. Це, зокрема, плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі.

Безкоштовні ІФА-тести можна віднести до категорії послуги, що заборонено. Окрім того, фінансування не було з виборчого фонду, а власним коштом кандидата.

ОПОРА звернулася до правоохоронців: просить перевірити, чи є у діях кандидата ознаки непрямого підкупу виборців.

А коли там вибори?

Місцеві вибори відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Ці вибори відбудуться за новими правилами — ухвалені зміни до Виборчого кодексу. Зокрема, кандидати у невеликому населеному пункті тепер мають прикріпитися до будь-якої партії; створена гендерна квота, а також з’явилися застави. У невеличкому містечку, де населення не сягає 10 тисяч виборців, кандидат має внести заставу у розмірі 940 гривень. 

Поділитись: