УКРАЇНА

На Громадському відбудеться українська прем’єра швейцарського фільму «Кукурудза в Парламенті»

УКРАЇНА/На Громадському відбудеться українська прем’єра швейцарського фільму «Кукурудза в Парламенті»
Зберегти
Вигляд
Стрічку покажуть 6 вересня о 21:00

На Громадському, 6 вересня о 21:00 , відбудеться українська прем’єра швейцарського документального фільму  «Mais im Bundeshuus» — «Кукурудза в Парламенті».

Стрічка розповідає про те, як  шукають консенсус в Національній Раді, нижній палаті Федеральних Зборів Швейцарії.

Показ фільму та дискусія на Громадському ініційовані Посольством Швейцарії в Україні в рамках офіційного візиту в Україну Президента Національної Ради Швейцарії Крісти Марквальдер в період з 6 по 8 вересня 2016 р.

О 22:30 одразу після показу фільму в прямому ефірі у студії Громадського відбудеться дискусія за участі Президента Національної Ради Швейцарії Крісти Марквальдер, заступника Голови Верховної Ради України Оксани Сироїд, директорки Національного демократичного інституту в Україні Мері О’Хейган та керівника «Громадянської мережі ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Модератор дискусії — Наталя Гуменюк, журналістка Громадського.

«Ми вважаємо, що показ фільму у поєднання з дискусією допоможуть українській аудиторії отримати уявлення про політичну систему Швейцарії, як однієї з найстаріших демократій; порівняти політичну систему України і Швейцарії. Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд представить український парламент, Мері О'Хаган розповість про діяльність Національного Демократичного Інституту (NDI), який працює в Україні з моменту здобуття країною незалежності. Ольга Айвазовська з ОПОРИ доповнить дискусію спостереженнями про функціонування Верховної Ради та української політичної системи в цілому», — каже представника Посольства Швейцарії.

/Кріста Марквальдер посіла пост Президента Національної Ради Швейцарії у віці 41 року, свою політичну кар’єру розпочала у 28 років. Це вже третій офіційний візит швейцарської парламентарки до України. Вперше вона відвідала Україну в рамках парламентарської асамблеї ОБСЄ під час виборів 2006; була з візитом у Чорнобилі та Києві з Зеленим Хрестом; в Одесі (Шабо) разом з нащадками швейцарців , які жили в Шабо до 30 років ХХ століття./

/Фільм розповідає про повсякденність парламентських процесів у парламенті Швейцарії. Головні дійові особи — п’ять депутатів Національної Ради (Нижньої палати парламенту Швейцарії), які знаходяться в процесі дискусії що до нового закону про біогенетичні речовини. Ці п’ять депутатів представляють різні політичні партії: Ліліан Шаппуї (Партія соціалістів), фермер Мая Граф (Партія зелених), професор з електротехніки Жак Нейрінк (Християнська партія), фермер Йозеф Кунц (Народна партія) та працівник фірми Novartis Йоганнес Рандеггер (Ліберальна партія). Всі ці п’ять осіб входили до складу парламентської економічної комісії у 1999-2003. Одні виступали за сувору заборону біогенетичних речовин, в той час як інші не хотіли обмежувати дослідження в галузі біогенетики взагалі. Дискусії, лобіювання, переконування, суперечки… шлях до остаточного варіанту закону є довгий, але цікавий, як показано у фільмі. Під час остаточного голосування в Національній Раді (восени 2002 року) парламентарі проголосували проти 5-річного мораторію, який противники біогенетики хотіли внести у закон. Однак у 2005 році мораторій був знову відновлений шляхом загального голосування серед населення. Німецька назва фільму (Mais im Bundeshuus – «Кукурудза в Парламенті») —має подвійне значенням: слово «mais» — як рослина (кукурудза – укр.), яка може бути змінена біогенетично – та швейцарсько-німецьке слово, яке позначає суперечку. Французька назва фільму «le géniehélvétique» також містить в собі гру слів – вона стосується біогенетики, але також і швейцарської техніки. У 2004 році фільм отримав нагороду Swiss FilmAward на кінофестивалі у швейцарському місті Золотурн у категорії «Найкраще документальне кіно».

Фільм виробництва BANDE A PART FILMS, Швейцарія.

Пов`язані новини