Адвокат російського військового Євгена Єрофєєва заявила в ефірі Громадського, що на його підзахисного чинили тиск в процесі здійснення процедури помилування.

«Мене дуже засмучує ряд обставин, які супроводжувались цим помилуванням, а саме: відсутність достовірної інформації у захисників і намагання зі сторони українського обвинувачення чинити тиск на мого підзахисного в процесі здійснення процедури помилування», - заявила вона.

Вона розповіла, що зі своїм підзахисним Євгенієм Єрофєєвим бачилась 19 травня, коли його разом з Алєксандром Алєксандровим вивезли з відділу забезпечення досудового слідства СБУ і привезли у  Лук’янівське СІЗО.

«Де їх майже зобов’язували без захисників підписати документи пов’язані з помилуванням. Незважаючи на те, що на той момент не набрав чинності вирок», - додала вона.

Зі слів Соколовської, Єрофєєв і Алєксандров не подавали клопотання про помилування президенту України Петру Порошенку.

«14.05 цього року були внесені зміни указом президента про порядок здійснення помилування, в якому визначено додаткове коло суб’єктів, які в праві звертатися з клопотаннями про помилування того чи іншого засудженого. Одним із таких суб’єктів може бути уповноважений з прав людини, члени та голова комісії з питань помилування і інші особи, у тому числі, уповноважений з прав дитини», - розповіла Соколовська.

На її думку, дані зміни були зроблені спеціально під помилування Єрофєєва і Алєксандрова.

Нагадаємо, 25 травня льотчицю Надію Савченко обміняли на російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва.

Після прибуття президентського літака з Савченко на борту, представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко заявила, очікує до кінця травня повернення з Росії ще двох українців.

У МЗС оприлюднили список утримуваних в Росії українців.

Поділитись: