УКРАЇНА

На хабарі затримали ректора Національного авіаційного університету

УКРАЇНА/На хабарі затримали ректора Національного авіаційного університету
Зберегти
Вигляд

Виконуючого обов’язки ректора Національного авіаційного університету Володимира Харченка затримали під час отримання 170 тисяч євро хабаря. Операцію проводили Національне антикорупційне бюро спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Про це голова Служби безпеки України Василь Грицак доповів президенту Петру Порошенку.

«Щойно Голова СБУ доповів Президентові про затримання т.в.о. ректора Національного авіаційного університету під час отримання хабаря в розмірі 170 тисяч євро. Операцію проведено спільно з НАБУ і Антикорупційною прокуратурою», — написав речник президента Святослав Цеголко у Facebook.

Пізніше прес-служба Національного антикорупційного бюро повідомила, що хабар пропонувався за поновлення на посаді.

«Він вимагав 5 млн грн та додатково 50 тис доларів США за подальше невчинення перешкод у поновленні на посадах за рішенням суду колишніх працівників університету та підписання наказів про їх призначення. У п’ятницю, 26 серпня, т.в.о. ректора отримав через посередника частину суми у розмірі близько 3 мільйонів гривень (100 тис євро) за підписання наказу про поновлення на посаді в НАУ одного з професорів», — повідоляє прес-служба НАБУ.

Нагадаємо, у 2015 році Міносвіти виявило у Національному авіаційному університеті зловживань на 300 мільйонів гривень.

20 cерпня екс-міністр освіти Сергій Квіт повідомив, що через покривання махінацій в НАУ звільнені всі працівники відділу внутрішнього аудиту.

6 листопада Квіт звільнив в.о. ректора Рімвідаса Хращевського, який поновив 5 листопада на посаді першого проректора НАУ Максима Луцького, а разом з ним чотирьох проректорів - Павла Борсука, Ярослава Козачка, Ірину Зарубинську і Анатолія Полухіна.

Причина звільнення, як повідомив Квіт, — «продовження ними фінансових схем по вимиванню коштів з університету».

З тих пір обов'язки ректора НАУ виконує Володимир Харченко.

Слід зазначити, що екс-«регіонал» і колишній проректор НАУ Максим Луцький був головою Солом'янського району Києва. Також у часи режиму Януковича його пов'язували з екс-міністром освіти і науки Дмитром Табачником.

Пов`язані новини