Життя

На Хмельниччині судять чиновника за поєднання військової служби з державною

Життя/На Хмельниччині судять чиновника за поєднання військової служби з державною
Зберегти
Вигляд

Колишнього очільника Ярмолинецької районної держадміністрації, що на Хмельниччині, Андрія Шутяка, судять за сумісництво державної та військової служби. За даними військової прокуратури, підозрюваний протягом п’яти місяців за документами перебував на військовій службі у 8-му окремому полку спеціального призначення і водночас виконував обов’язки голови РДА. За цей час він отримав 37 тисяч гривень.

«Ярмолинецьким районним судом розглядається справа про вчинення адміністративного корупційного правопорушення… За яке передбачена адміністративна відповідальність від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів громадян з конфіскацією отриманої незаконної грошової вигоди. Тобто порушення правил сумісництва з іншими видами діяльності», - зазначив заступник військового прокурора Хмельницького гарнізону Віктор Петриченко.

Згідно з інформацією, яку надали у Міністерстві оборони у відповідь на запити «Ярмолинецької Ради Майдану» зазначається, що Шутяка було призвано на службу 17 березня 2014, а виключено зі списків особового складу — 9 березня 2015.

У коментарі Громадському Шутяк факт того, що одночасно перебував на двох посадах підтверджує. Водночас наголошує, що не мав іншого виходу, оскільки вийшов Указ Президента про його призначення.

«На той час, коли мене призначили, я дійсно проходив військову службу. Але я, як громадянин не міг не виконувати розпорядження президента.  Згідно закону про військову службу є чіткий перелік людей, які підпадають під демобілізацію. В цьому переліку, голова чи то т.в.о. не підпадає», - розповів він, однак наголосив, що погоджувався обійняти посаду тільки після демобілізації.

«І коли мене поставили перед фактом, що надійшло розпорядження президента, то я мусив виконувати», — каже колишній т.в.о. голови РДА.

Сам же колишній очільник РДА Андрій Шутяк на засідання суду 21 січня не з’явився, написавши заяву, що не може прийти через хворобу. Рішенням суду провадження було призупинене.

«Строк розгляду адміністративного правопорушення є три місяці з дня виявлення. У зв’язку з цим, щоб строк не рахувався, то ми заявили клопотання щодо зупинення строку розгляду», - пояснив заступник прокурора.

Розгляд справи суд переніс на 28 січня.

Водночас місцеві активісти заявляють, що наразі немає підтвердження того, що Андрій Шутяк взагалі брав участь у бойових діях в зоні проведення Антитерористичній операції.

«Документи є, що був призваний на військову службу і проходив службу у військовій частині. Є наказ, що він направлений на навчання, а наказу, що він направлявся в зону АТО, з тих запитів (які надсилали волонтери — ред.) не отримали», — розповідає голова Ради Майдану Ярмолинців Олександр Романюк.

У відповіді на запити від волонтерів Міністерство оборони повідомило, що «старший лейтенант Шутяк А.В. був відряджений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, куди він прибув 16 травня 2014 року».  

Шутяк у свою чергу наголошує, що, оскільки він служив у полку спеціального призначення, інформація про його місцеперебування в зоні АТО є засекреченою.
За словами волонтера Олени Іванової, принциповим у цій справі є саме визначити чи справді підозрюваний брав участь у бойових діях.

На переконання активістів – ця адміністративна справа дасть можливість військовій прокуратурі висунути проти чиновника обвинувачення у незаконному отриманні статусу учасника бойових дій і буде фактично першою, доведеною до суду.

Зокрема, за даними Міністерства оборони України станом на грудень 2015 року відповідний статус вже отримали 101 тисяча 508 осіб. Тоді, як стверджують волонтери, посилаючись на власні дані, реально у бойових діях брали участь до 40 тисяч. При цьому частина з реальних учасників АТО зараз – має проблеми з оформленням відповідного статусу.
«По всіх навіть оптимістичних підрахунках більше 40 тисяч не набирається», - наголошує голова всеукраїнської громадської організації «Коло. Медіа» Микола Бондар.
Активісти сподіваються, якщо вдасться довести незаконне отримання Шутяком статусу учасника бойових дій, це запустить масштабну перевірку фактів махінацій у цій сфері.

/Олександра Комісарова, Косс Казимко

Пов`язані новини