У Німеччині назвали переможців 67-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

У Німеччині назвали переможців 67-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Головну нагороду — «Золотого ведмедя» — здобула стрічка «Про тіло й душу» угорської режисерки Ільдіко Еньєді. Фільм розповідає історію кохання людей, що вдень працюють на скотобійні в Будапешті, а уві сні зустрічаються у вигляді оленів у засніжених лісах.

Кадр з фільму «Дух і тіло», berlinale.de

Гран-прі журі завоював фільм «Фелісіте» про співачку в Конго, що намагається врятувати життя свого сина.

Найкращим режисером назвали Акі Каурісмякі за стрічку «По той бік надії».

За найкращу чоловічу роль нагородили Георга Фрідріха (фільм «Яскраві ночі»), за жіночу — корейську акторку Кім Мінхі (фільм «Вночі біля моря наодинці»).

Володарі акторських нагород «Берлінале» — Кім Мінхі та Георг Фрідріх, berlinale.de

Премією Альфреда Бауера за відкриття нових перспектив кіномистецтва нагородили польську режисерку Агнєшку Голланд (фільм «Слід»)

Нагородою за найкращий сценарій відзначили фільм «Фантастична жінка». Документальну нагороду Glashütte здобула стрічка «Полювання на привидів» («Istiyad Ashbah») палестинського режисера Раеда Андоні, а в короткометражному конкурсі переміг фільм «Маленьке місто» («Cidade Pequena»).

Нагадаємо, 67-й Берлінський кінофестиваль розпочався 9 лютого і включив у програму 399 фільмів. В журі цього року були голландський режисер Поль Верховен, художник Олафур Еліассон, акторки Меггі Джилленгол, Юлія Єнч, актор Дієго Луна, режисер Ван Кваньян та продюсерка Дора Букуча Фураті.

 

A post shared by @hromadske.culture on

Журі Берлінського кінофестивалю на церемонії нагородження

На фестивалі було продемонстровано дві стрічки, пов’язані з Україною. Перша — документальна робота режисера Аскольда Курова «Процес». Вона показує перебіг справи Олега Сенцова, українського режисера, засудженого в Росії до 20 років позбавлення волі.

Друга — українсько-німецька стрічка «Школа №3» Георга Жено і Єлизавети Сміт про 13-х підлітків з Донбасу, що розповідають про свої мрії, страхи та життя під обстрілами. Картина здобула гран-прі в конкурсній програмі категорії 14+.

Крім цього, на «Берлінале» діяв український стенд, де представили каталог «Українські фільми 2016-2017» і показали трейлери нових картин.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: