У селі Гатне, що в Київській області, правоохоронці напали на журналістку та режисерку Таїсію Кутузову. У цей час дівчина знімала матеріали до фільму «Закрий рота!» про утиски свободи слова.

Про напад Таїсія повідомила у Facebook.

Журналістка знімала в Гатному під час засідання місцевої виборчої комісії. Туди, за словами місцевих мешканців, приїхали два автобуси «з тітушками» на підтримку кандидата до місцевої ради та поліцейські патрулі. Зйомка не сподобалася правоохоронцям, які почали тиснути на Кутузову, щоб вона вимкнула камеру. 

«При цьому я неодноразово казала йому (поліцейському ㅡ ред.), що я журналіст, просила відійти, якщо він не хоче потрапити в кадр, але він продовжував агресивно напирати на мене, вимагаючи посвідчення журналіста», ㅡ сказала Таїсія Кутузова.

Врешті, троє правоохоронців почали виламувати руки та вирвали камеру з рук Таїсії та активістки Тетяни. Момент нападу встигли зафільмувати ㅡ на відео чоловіки провокували конфлікт.

Як зазначає Таїсія, правоохоронці не показували свої службові посвідчення на вимогу журналістів. Однак пізніше інший чоловік у формі підійшов, щоб «вибачитись за дії колег».

Журналістка вже написала заяву про напад правоохоронців до поліції та Державного бюро розслідувань. Як повідомили нам у поліції, за цим фактом почали службове розслідування, а всіх правоохоронців, які були на місці події, мають покарати.

Що за фільм?

Фільм «Закрий рота!» ㅡ проєкт Таїсії Кутузової про активіста Сергія Чагарова, який з 16 років бореться з корупцією у рідному селі. Він відстоює своє право на свободу слова та розкриває махінації місцевих чиновників.

Нині Сергій балотується на виборах до Гатненської сільської ради (Фастівський район Київської області). У день нападу на режисерку Сергій був на засіданні територіальної громади, де розглядали скасування реєстрації кандидатури Олександра Паламарчука на вибори до сільської ради. У 2017 році депутат Києво-Святошинської районної ради від «Блок Петра Порошенка» Паламарчук напав на 16-річного активіста за критичні дописи.

Під час засідання, активісти помітили, як під будівлю ради приїхали два автобуси з «тітушками» для підтримки кандидата на виборах до сільської ради. Саме тоді Кутузова разом з активістами почали знімати.

Поділитись: