На прикордонних передавальних станціях України та Білорусі через обмеження з боку Росії затримані 130 вагонів з українським транзитним вантажем, які прямували до Казахстану та Киргизстану.

Про це повідомляє департамент інформаційної політики і зв'язків з громадськістю «Укрзалізниці».

У відомстві пропонують вантажовідправникам вибирати маршрут, який пролягає через Чорне і Каспійське моря і проходить по території України, Грузії та Азербайджану.

Як зазначається, такий маршрут вже використовувався раніше для постачання українських товарів в країни Середньої Азії.

Згідно з «Угодою про міжнародне залізничне вантажне сполучення» вантажовідправники повинні надати вказівки перевізнику щодо своїх подальших дій з вантажем, у тому числі зміну маршруту або переадресації.

Напередодні у МЕРТ України повідомили, що на кордоні України з Росією затримано 72 залізничних вагони, що прямували до Казахстану і Киргизстану.

Нагадаємо, що 1 липня Росія ввела додаткові обмежувальні заходи щодо транзиту українських товарів територією Росії в напрямку Казахстану та Киргизстану.

Україна заявила, що вводить санкції у відповідь на транзитне ембарго Росії.

Заступниця міністра економічного розвитку та торгівлі Наталія Микольська в ефірі Громадського сказала, що Україна може втратити близько 90% експорту до Киргизстану та Казахстану через обмеження транзиту РФ.

Раніше Казахстан запропонував Україні маршрут для ввезення вантажів в обхід Росії.

Поділитись: