На Київщині правоохоронці затримали власників птахофабрики за підозрою в організації пташиного могильника та забрудненні навколишнього середовища. За даними ЗМІ, один із затриманих — власник компанії «Гаврилівські курчата».

На Київщині правоохоронці затримали власників птахофабрики за підозрою в організації пташиного могильника та забрудненні навколишнього середовища. За даними ЗМІ, один із затриманих — власник компанії «Гаврилівські курчата».

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, викрили численні факти порушення правил екологічної безпеки та санітарних норм.

Зазначається, що підприємство, розташоване на території Київської області, займалось розведенням свійської птиці та виробництвом м’яса.

Відповідно до закону рештки забитої птиці повинні зберігатися на спеціальних майданчиках, облаштованих для запобігання їх потраплянню у ґрунт та водні об’єкти.

Водночас власники компанії «з метою заощадження коштів» утилізували відходи, захоронюючи їх на земельних ділянках, та створюючи стихійні сміттєзвалища — так звані могильники.

Зазначимо, такий засіб переробки несе велику загрозу для санітарно-епідеміологічного благополуччя та здоров’я мешканців навколишніх сіл, оскільки небезпечні сполуки, що утворюються від розкладання решток птиці, потрапляють у землю та ґрунтові води.

Крім того, за даними ГПУ, виявлені факти системного наднормативного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря та використання водних ресурсів на виробництві без відповідного дозволу.

«Встановлено організаторів та учасників злочину, пов’язаного як з організацією та діяльністю вказаного бізнесу, так і з врегулюванням питань з контролюючими органами», — кажуть у ГПУ.

Правоохоронці стверджують, що посадовими особами агрохолдингу довкіллю завдано збитків на суму понад 200 мільйонів гривень.

З метою припинення цієї протиправної діяльності правоохоронці провели заходи із затримання її організаторів.

За інформацією «Української правди», одним із затриманих є екс-депутат від Партії регіонів та власник підприємства з виробництва курятини «Агромарс» (торгова марка «Гаврилівські курчата») Євген Сігал.

6 червня проведено 14 санкціонованих судом обшуків у приміщеннях агрохолдингу, контролюючих організаціях, за місцем проживання задіяних у злочинній діяльності осіб, а також проведено огляд пташиних могильників і здійснено забори ґрунту та води для проведення експертиз.

За результатами проведених заходів затримані власники агрохолдингу та керівник структурного підрозділу.

Наразі їм повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ст. 236 (порушення правил екологічної безпеки), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр).

Підозрювані затримані, найближчим часом їм буде обрано запобіжні заходи.

Нагадаємо, у 2016 році правоохоронці під час обшуків на м’ясопереробному підприємстві у Київській області виявили стихійний могильник тварин.

Поділитись: