На київському підприємстві «Квазар» добували криптовалюту, яку використовували для фінансування бойовиків з самоназваних «ДНР»,«ЛНР».

На київському підприємстві «Квазар» добували криптовалюту, яку використовували для фінансування бойовиків з самоназваних «ДНР»,«ЛНР».

Про це під час брифінгу повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Він додав — під час обшуків на підприємстві вилучили більше 400 ферм для майнінгу криптовалют, 1000 блоків живлення, понад 100 відеокамер, материнські плати та ноутбуки. Вартість техніки складає 4 мільйони доларів.

Він також заявив, що правоохоронці знайшли також документи, які підтверджують перерахування добутих коштів на територію РФ.

Водночас, на фермі криптовалют у Черкасах виявлені незаконні врізки в електромережу. Несплата за електроенергію становить близько 800 тисяч гривень на місяць.

«Слідством встановлено особу, яка організувала це так зване виробництво. Вживаються заходи для встановлення місцезнаходження організатора», — сказав Матіос.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею «фінансування тероризму», «ухилення від сплати податків» та розкрадання, що пов’язане з використанням великих обсягів електроенергетики.

Нагадаємо, прикордонники не пустили на територію України техніку для майнінгу криптовалют на суму 13 мільйонів гривень. Пристрої придбали у Гонконзі, вантаж прямував авіатранспортом.

/Анастасія Струк

Поділитись: