На літній Олімпіаді-2024 в Парижі не буде карате. На змаганнях у Токіо українці здобули в ньому дві медалі

Українська каратистка Анжеліка Терлюга, яка здобула срібну медаль на Літніх Олімпійських іграх у Токіо
Українська каратистка Анжеліка Терлюга, яка здобула срібну медаль на Літніх Олімпійських іграх у ТокіоНаціональний олімпійський комітет

На Літніх Олімпійських іграх у 2024 році у Франції остаточно не буде карате — воно дебютувало як олімпійський вид спорту на цьогорічних змаганнях у Токіо. Також із програми виключили бейсбол і софтбол.

Це випливає із затвердженого переліку видів спорту на Олімпіаді-2024. Натомість на Іграх-2024 у Парижі будуть представлені брейкданс та серфінг.

Про рішення виключити карате було відомо й раніше. Цей вид рукопашного бою є популярним у Японії, тож його представленням на Іграх у Токіо професійні асоціації хотіли забезпечити його олімпійський статус і надалі.

Але у Франції популярність карате не така висока, на відміну від брейкдансу, яким захоплюється тамтешня молодь — тому організатори літньої Олімпіади-2024 ухвалили рішення виключити карате й погодили його з Міжнародним олімпійським комітетом.

Карате хотіли внести до олімпійської програми ще з 1970-х років. У 2015 році таку пропозицію вніс Національний олімпійський комітет Японії. Її спершу відхилили, а потім — схвалили.

Окрім карате, серед нових видів спорту на Іграх у Токіо були представлені бейсбол і софтбол (раніше вже були представлені на Олімпіаді), спортивне скелелазіння та скейтбординг. Усі вони, окрім бейсболу та софтболу, будуть і на Іграх-2024.

У межах карате розігрувалися вісім комплектів нагород (по чотири в чоловічих і жіночих змаганнях). Українські спортсмени вибороли в Токіо дві медалі: Анжеліка Терлюга — «срібло», а Станіслав Горуна — «бронзу».

Літні Олімпійські Ігри у 2024 році відбудуться в Парижі з 26 липня по 11 серпня.

МОК планує зробити Олімпійські Ігри «гендерно збалансованішими, молодіжними та більш міськими». Так, МОК рекомендує, щоб в Олімпіаді-2024 брали участь 50% чоловіків та 50% жінок. Якщо порівняти з Токіо-2020, зросте кількість змішаних гендерних змагань — з 18 до 22.

Також комітет зменшує загальну квоту спортсменів, які можуть брати участь у змаганнях, до 10 500. МОК обіцяє, що скорочення буде пропорційне і торкнеться зокрема важкої атлетики й боксу.