У Луганській області незаконно видобуте вугілля, яке було арештоване рішенням суду і передане Агентству з управління корупційними активами, розкрадають невідомі. Про це йдеться у розслідування журналіста Громадського Костянтина Реуцького.

«Півтора роки тому ми дізнались, що на півночі Луганської області ведеться нелегальна розробка резервних вугільних родовищ —починалось все з копанок, а згодом на околиці Лисичанська з'явились величезні кар'єри. Сім разів правоохоронці зупиняли їхню роботу, але кожного разу техніка поверталась і роботи продовжували», — йдеться у розслідуванні.

12 січня прес-центр операції Об'єднаних сил раз повідомив, що незаконне вугледобування припинено — віддтак 2 тисячі тонн вугілля, арештованих в рамках 3 кримінальних проваджень, зберігаються на базах і будуть повернуті державі.

Журналісти відправились у Луганську область, щоб з'ясувати, що відбувається з арештованим вугіллям.

Прибувши на Луганщину, журналісти побачили, що арештоване вугілля невідомі вивозять зі сховища вантажівками з донецькими номерами. Журналісти спробували викликати правоохоронців, однак вони не прибули.

Фото:

скріншот з відео Громадського

Згодом вдалось зустрітись із власником бази, на якому перебувало арештоване вугілля, однак він відмовився від коментарів.

«Арештоване вугілля лежить, поліція охороняє, все, до побачення», — сказав власник бази.

Заарештоване вугілля мали охороняти співробітники поліції спецпризначення — колишнього «Беркуту». Правоохоронці за декілька годин прибули до бази, але тоді вантажівка з вугіллям вже поїхала. Правоохоронці відмовились спілкуватись з журналістами.

Фото:

скріншот з відео Громадського

Руслан Усманов, начальник слідчого управління поліції Луганщини, у коментарі Громадському пообіцяв перевірити факти ймовірного викрадення вугілля. «Всі речові докази знаходяться на зберіганні. Якихось фактів, що вони викрадені і незаконно вивозяться, у нас немає», — сказав він.

Наразі невідомо, хто стоїть за викраденням арештованого вугілля.

Нагадаємо, у вересні минулого року у штабі ООС повідомили, що працівники фіскальної служби на Луганщині вилучили незаконно добутого вугілля на суму понад 5 млн грн, а сировину повернули державі.

Поділитись: