Держава змушує Луганське енергетичне об'єднання знеструмлювати всіх боржників, щоб повністю стягнути з них заборгованість та розплатитися з державним підприємством-монополістом «Енергоринок».

Про це повідомляє ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання».

За інформацією об’єднання, борги споживачів на підконтрольній Луганщині сягають понад 800 мільйонів гривень, а державних та комунальних підприємств — більш ніж 1,5 мільярда гривень. 

«Зазначимо, що рівень оплати споживачів є вкрай низьким. І чи не найбільшою проблемою залишається погашення боргів за електроенергію державними та комунальними підприємствами. Це загрожує незадовільними розрахунками за куповану електроенергію в Енергоринку та може мати вкрай негативні наслідки для всієї підконтрольної Луганщини», — йдеться у повідомленні. 

Причиною боргів ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» називає трирічне безоплатне постачання електроенергії на окуповану частину Луганщини та відсутності механізмів погашення боргів комунальними підприємствами. У об’єднанні наголошують, що енергетична система Луганщини працює нестабільно, що може призвести до проблем взимку. 

«Фахівці прогнозують для підконтрольної Луганщини дуже складну та небезпечну зиму — крім підвищеної аварійності, можливі й більш страшні наслідки — інфраструктурна катастрофа типу «Алчевськ-2006» в масштабах цілого прифронтового регіону», — зазначають у ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання».

Раніше повідомлялося, що Луганська ТЕС («ДТЕК Східенерго») 29 липня може припинити роботу через відсутність постачання вугілля з РФ.

Нагадаємо, що після запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року вартість електроенергії для непобутових споживачів, зокрема бюджетних установ та промисловості, зросте на 42%.

Поділитись: