Життя

На Луганщині на окуповану територію рухаються потяги з контрабандою – батальйон «Торнадо»

Життя/На Луганщині на окуповану територію рухаються потяги з контрабандою – батальйон «Торнадо»
Зберегти
Вигляд

У Луганській області з підконтрольної Україні на окуповану бойовиками територію рухаються потяги із контрабандою. Нещодавно такий затримали бійці 24-ї бригади: потяг рухався з боку Попасної до Кіровська, який тимчасово перебуває під контролем бойовиків так званої «ЛНР».

Про це Громадському розповів заступник командира батальйону «Торнадо» Микола Цукур.

За його словами, у потязі везли вугілля, продукти та «ємності з невідомою рідиною». Бійці батальйону все задокументували та, за потреби, готові передати в СБУ.

«За документами там були два чи три вагони з вугіллям, наполовину засипані вагони. І вугілля, за документами, – з Америки. Оце парадокс. Тому ми все це будемо відпрацьовувати і будемо більше давати в ефір, будемо громадян інформувати», – розповів Цукур.

«Ми не встигли від’їхати, як зустріли потяг вже на нульовому циклі, який йшов з Кіровська в бік Попасної, де наша територія, у складі 35 вагонів і всі з вугіллям. Знов-таки ми зняли відео, зняли документи, і знов-таки – ми не могли їм перешкоджати у пересуванні – ми допустили його на територію України: нехай з цим розбираються компетентні органи», – зазначив заступник комбата.

За словами Цукура, «Торнадо» затримав ще чотири машини із контрабандою.

«Ми затримали чотири машини з контрабандою: м’ясо, корм для котів та собак, і всі ці машини – зараз на Лисичанському блокпосту», – розповів він.

Сьогодні ж одне із сепаратистських видань опублікувало відео, на якому видно як потяг їде через Сіверський Донець – з підконтрольної українській владі території – на окуповану.

У коментарі Громадському речник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ярослав Галас заявив, що подібні потяги – є дозволеними керівництвом АТО для низки підприємств на Луганщині, які перереєструвалися на підконтрольній Україні території. Таким чином, за словами Галаса, це не є торгівлею з бойовикам, оскільки йдеться про забезпечення конкретних підприємств.

Натомість, за словами заступника комбата «Торнадо», цей потяг курсує на окуповану територію з другого квітня. Але офіційно – його немає.

«Цей потяг почав курсувати з другого квітня – через що нас і вивели зі Станиці Луганської, тому що ми хотіли його заблокувати. Нас вивели і сказали, що жодного поїзда нема. Ми намагаємося це припинити, тому що звідти вони везуть вугілля, а туди – везуть їм гроші, на які вони купують патрони», – розповів Цукур.

Пов`язані новини