У Луганській області напередодні проміжних виборів до Верховної Ради, які відбудуться 17 липня, всі кандидати під час агітації вдаються до опозиційної риторики по відношенню до нинішньої української влади.

Про це в коментарі Громадському розказав аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев.

«Всі кандидати, не дивлячись на те, що вони належать до протилежних політичних таборів, використовують достатньо опозиційну риторику. Ця риторика не має жодного відношення до проросійських настроїв, немає жодних антидержавних закликів», – сказав він.

Клюжев також зауважив, що деякі з кандидатів вдаються до порушень під час передвиборчої агітації, і на це мають реагувати правоохоронці.

«Чи то здійснення певної «благодійної» діяльності з боку кандидатів, чи то збір персональних даних представниками певних кандидатів, коли виборцям обіцяють пізніше надати певну матеріальну допомогу», – сказав він.

Також за словами Клюжева, із 107 зареєстрованих кандидатів активну передвиборчу агітацію ведуть близько 10.

Нагадаємо, що округ №114 у Лаганській області включає в себе Біловодський, Марківський, Міловський, Новопсковський, Слов'яносербський і Станично-Луганський райони. З міркувань безпеки на довиборах 17 липня окружна виборча комісія буде здійснювати свої повноваження в селищі міського типу Біловодськ, оскільки центр округу знаходиться в Станиці Луганській, розташованій фактично на лінії розмежування. Вибори пройдуть на 133 з 197 дільниць округу. У порівнянні з 2014 роком, коли проводилися позачергові парламентські вибори, кількість дільниць округу, на яких зможуть пройти вибори, збільшено – в 2014 році таких було лише 101.

На №114 окрузі зареєстрована найбільша кількість кандидатів – 107. Зауважується, що така кількість кандидатів ускладнює процес голосування, оскільки, з огляду на технічні можливості, максимально можливий розмір бюлетеня на виборах не може перевищувати 1 метр в довжину.

5 липня повідомлялось, що у Сєверодонецьку Луганської області невідомі побили голову окружної виборчої комісії по одномандатному округу №114 Євгена Байрамова.

Поділитись: