На Львівщині створили онлайн-тур, в якому віртуально можна відвідати Підгорецький замок — пам'ятку архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко.

На Львівщині створили онлайн-тур, в якому віртуально можна відвідати Підгорецький замок — пам'ятку архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко.

Про це повідомляє «Львівська газета».

У віртуальній моделі замку можна оглянути його всередині, пройтися балконами, подивитися ззовні та навіть спуститися у підземелля.


Вигляд зсередини на третьому поверсі замку Screenshot з онлайн-туру

У Львівській галереї мистецтв, яка займається реконструкцією, обіцяють, що відвідувачі з травня 2018-го зможуть подивитися замок зсередини не лише віртуально.

«Після довгих років, протягом яких пам’ятка була закрита для відвідувачів, її нарешті відкриють. Туристи зможуть оглянути фотокопії славетних картин, що прикрашали замкові стіни, причому на тих самих місцях, де вони висіли раніше, і уявити, як виглядали інтер’єри у Підгірцях тих часів», — йдеться у повідомленні.


Перший поверх  Screenshot з онлайн-туру

За словами директора галереї Тараса Возняка, на території України збереглося 80% того, що було в Підгорецькому. Ці пам’ятки перебувають в кількох музеях: Львівській національній галереї мистецтв, Львівському історичному музеї та Музеї історії релігії.

У 2008 році Підгорецький замок-фортецю внесли до списку World Monuments Watch, як одну із сотень пам’яток світу, що має виняткову цінність і перебуває під загрозою руйнування.

Замок було збудовано протягом 1635–1640 років за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Підгорецький замок є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Google Україна розробили сайт з 3D-турами Запорізькою областю.

Поділитись: