На Майдані Незалежності у Києві оголосили про початок мобілізації на Всеукраїнську акцію в підтримку великої політичної реформи.

На Майдані Незалежності у Києві оголосили про початок мобілізації на Всеукраїнську акцію в підтримку великої політичної реформи.

Вона передбачає зміну виборчих правил, обмеження депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.

Фото: Олександр Попенко/Громадське

Серед ініціаторів — Громадський рух Чесно, Центр протидії корупції, група народних депутатів міжфракційного об'єднання «ЄвроОптимісти», серед яких — Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Єгор Соболєв та інші.

«Це важливі і чутливі питання, але багато людей не розуміють про що це. Ми хочемо цією акцією якраз пояснювати людям, що ми можемо дуже багато разів просити знизити тарифи, посадити когось, але якщо ми не змінюємо бази - правила виборів, недоторканність та антикорупційний суд, ми отримуватимемо ще раз і ще раз ту саму систему», — розповів народний депутат Мустафа Найєм.

Він додав, що можливо акцій буде декілька: «По недоторканності потрібно буде приймати два рази рішення, по антикорупційному суду, ви бачите, який зараз є спротив і ми розуміємо, що цей спротив не закінчиться. Щодо виборчого законодавства є також питання».

Загальнонаціональна акція запланована на 17 жовтня у Києві та всіх обласних центрах України.

Сьогодні, окрім медіа, участь в акції взяли близько 20 людей, 17-го жовтня організатори очікують близько 50 тисяч.

Вчора, 19 вересня, у Києві сотні людей протестували проти медичної реформи.

Поділитись: