УКРАЇНА

На Майдані провели акцію солідарності з Днем волі у Білорусі

25 березня, 2018 19:02
УКРАЇНА/На Майдані провели акцію солідарності з Днем волі у Білорусі
Зберегти
Вигляд
Представники білоруської діаспори в Україні та українці провели у Києві акцію солідарності з білоруським народом «Година свободи», присвячену 100-річчю проголошення Білоруської народної республіки, так званому «Дню волі».

Представники білоруської діаспори в Україні та українці провели у Києві акцію солідарності з білоруським народом «Година свободи». Захід присвячений 100-річчю проголошення Білоруської народної республіки, також він називається «День волі».

Про це повідомляє «Укрінформ».

Зазначається, що участь в заходах взяли близько сотні людей. Учасники акції тримали поруч з прапорами України червоні-білі прапори та іншу символіку Білорусі.

З Майдану Незалежності учасники акції пройшли до вулиці Грушевського, до стадіону «Динамо», де вшанували пам'ять Михайла Жизневського — білоруського активіста Революції Гідності, який загинув у Києві в січні 2014 року.

Зазначається, що далі святкування 100-річчя БНР у Києві переміститься до скверу «Доброволець» на Троєщині, де пройде урочистий захід, присвячений підняттю прапора на честь  білорусів-добровольців у зоні бойових дій на Донбасі.

Нагадаємо, у Білорусі 25 березня проходять заходи з нагоди неофіційного свята «День волі» — до 100-річчя від дня проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки.

Щонайменше 30 людей було затримано в Мінську на площі Якуба Коласа під час акції приуроченій Дню волі. Зокрема було затримано опозиціонерів - Володимира Некляєва, Вячеслава Сивчика, Максима Вінярського, Євгена Афнагеля, Славомира Адамовича, Олену Толстую, Сергія Спариша, а вранці, перед акцією, — опозиційного політика Миколу Статкевича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримання в Мінську: як відзначають 100-річчя проголошення Білоруської Народної Республіки.

/ Ігор Чорний

Пов`язані новини