На Майдані Незалежності у Києві відбулася акція із закликом звільнити кримських політв’язнів Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

Участь в акції взяли колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, речник МЗС Мар'яна Беца.

 

В той же час, у Криму почали збирати підписи на адресу президента України з проханням використовувати всі можливості голови держави, з метою припинити переслідування Ільмі Умерова, а також всіх громадян України, що піддаються репресіям з боку російської окупаційної влади.

Про це повідомила донька політв’язня Айше Умерова у Фейсбук.

У листі наголошується, що умови утримання Ільмі Умерова в психіатричному закладі викликають серйозні побоювання за стан його здоров'я та життя.

«Уже півтора року в СІЗО перебувають фігуранти справи «26 лютого» - заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також Мустафа Дегерменджі і Алі Асанов. Кримінальному переслідуванню і звинуваченням в тероризмі піддалися близько півтора десятка кримських мусульман», — йдеться у листі.   

Це звернення все можуть собі завантажити, роздрукувати і самостійно збирати підписи. А після цього передати листи активістам і членам Меджлісу. 

Нагадаємо, 21 серпня, стан здоров'я заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова різко погіршився

Нагадаємо, у травні в анексованому Криму російській слідчі порушили проти Ільмі Умерова справу за статтею «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії».

11 серпня в анексованому Криму суд задовольнив клопотання слідчого про приміщення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в станціонар для проведення судово-психіатричної експертизи. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile