У Новій Каледонії, яка є особливим адміністративно-територіальним утворенням Франції, сьогодні, 4 листопада, проходить референдум за незалежність.

До півдня явка на референдум становила 41,8%. Для порівняння, у той самий момент на місцевих виборах 2014 року явка становила 27,3%, заявляють чиновники.

На ньому жителям архіпелагу потрібно буде відповісти на питання: «Чи хочете ви, щоб Нова Каледонія отримала повний суверенітет і стала незалежною державою?».

Участь у референдумі зможуть взяти близько 175 тисячі з 268 тисяч жителів архіпелагу. Так, право голосу мають представники корінних народів регіону та люди, які мали 10-річний ценз осілості на момент підписання Нумейських угод 1998 року.

За даними соціологічних опитувань, понад 60% людей, які мають право участі в референдумі, планують проголосувати за збереження єдиної з Францією держави.

Нова Каледонія — архіпелаг із десятків островів, розташований у південній частині Тихого океану, за 15 тисяч кілометрів від Парижа. Він увійшов до складу Французької імперії в 1853 році, а в 1998 року є особливим адміністративно-територіальним утворенням Франції.Населяють регіон переважно меланезійці та французи.

Згідно з Нумейськими угодами, які підписали того ж року, до кінця 2018 року в Новій Каледонії передбачено проведення референдуму про статус території. У разі поразки прихильників незалежності на першому референдумі, документом передбачена можливість ініціювати ще два аналогічних референдуми до 2022 року.

Щороку острови отримують приблизно 1,3 млрд євро від уряду Франції. Регіон має великі родовища нікелю, що є життєво важливим компонентом у виробничій електроніці.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії. Прем’єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

31 жовтня Конституційний суд Іспанії призупинив декларацію про незалежність Каталонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Поділитись: