На Марсі було озеро з умовами для існування життя

default/На Марсі було озеро з умовами для існування життя
Зберегти
Вигляд

На Марсі було озеро, що теоретично мало всі умови для зародження і підтримки життя. Це підтвердила наукова команда марсохода Curiosity, який працює на Червоній планеті, передав завідувач лабораторією інституту космічних досліджень Максим Литвак.

«Вважається, що за даними досліджень тих відкладень, які ми спостерігаємо по слідах протікання великих потоків води через кратер, на цьому місці кілька мільярдів років тому існувало озеро. Воно існувало там досить довго для того, щоб сформувалися відкладення. Якщо було озеро, то, швидше за все, умови для життя там були сформовані. Формально всі умови для зародження і підтримки життя на той момент існували», – сказав М.Літвак.

Наукова команда Сuriosity дійшла висновку, що, швидше за все, озеро існувало. Однак є сумніви з приводу того, наскільки довго в цьому місці знаходилася стояча вода.

«Питання полягає в тому, чи були це сотні мільйонів років, чи це були сотні тисяч років. Це різні речі. Чим довше там знаходилося озеро, тим довше формувався специфічний мікроклімат на цій території. Але, здається, що факт наявності такого озера підтверджується і є одним з досягнень роботи марсохода. Тому що до нього відразу ж прив'язуються всі ці умови з пошуку життя», – додав Літвак.

/ фото NASA