Вчені виявили великі крижані відкладення на Марсі, розташовані практично біля поверхні планети, які можуть стати джерелом води для майбутніх людських місій.

Вчені виявили великі крижані відкладення на Марсі, розташовані практично біля поверхні планети, які можуть стати джерелом води для майбутніх людських місій.

Відповідне дослідження опубліковане в Science.

У своїй роботі дослідники використовували зображення американського апарату Mars Reconnaissance Orbiter, який вивчав атмосферу і ландшафт Марса з 2006 року.

Раніше вченим вже було відомо, що близько третини поверхні Марса має неглибокий підземний лід, однак вважалося, що основні поклади на полюсах планети. Нове дослідження показало, що крижані щити товщиною до 100 метрів є і в середніх широтах — до цього вважалося, що там лід зазвичай покритий пилом або реголітом.

Знайдений лід розташований на паралелях близько 55 градусів на північ і південь від екватора Марса. Глибина його залягання становить від одного до двох метрів.

Висновки вчених показали, що знайдений лід може бути більш доступним, ніж той, про який було відомо раніше. За допомогою цього може здійснюватися підтримка майбутніх розвідувальних місій або навіть постійної бази Марса. Воду, видобуту з цього льоду, можна буде використовувати для пиття або для потенційного перетворення в кисень.

«Ми виявили майже чистий водяний лід трохи нижче поверхні. Для його видобутку не потрібні високотехнологічні рішення. Ви можете піти з відром і лопатою і просто зібрати стільки води, скільки вам потрібно. І це набагато ближче до регіонів, де люди, ймовірно, приземляться, на відміну від полярних регіонів, які дуже негостинні», — заявив один зі співавторів дослідження.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile