Близько 10% переселенців з Криму та Донбасу зможуть взяти участь у місцевих виборах. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода сказала Олександра Дворецька, координаторка правового напряму волонтерської ініціативи Восток-SOS.

«Загалом це близько мільйона осіб, які досягли виборчого віку і могли б проголосувати. Але якщо говорити про тих, хто дійсно буде це робити, хто справді прийде до виборчих органів ведення Державного реєстру виборців, подасть заяву та змінить виборчу адресу і піде на голосування, то, думаю, що мова йде про близько 10 відсотків від загальної кількості. Тобто реально це зроблять до 100 тисяч людей», – сказала волонтер.

Переселенці не братимуть участь у виборах через те, що зайняті пошуком житла та роботи, а не через низьку політичної активності. У таких умовах у них немає часу на виконання всіх процедур, передбачених чинним законодавством. Переконана Дворецька.

Волонтери закликають полегшити зміну виборчої адреси.

«Ми долучилися до підтримки законопроекту 2501а-1. Цей проект передбачає зміну виборчої адреси і повідомчий характер, тобто виборець приходить за 15 днів до органів ведення реєстру, подає особисту заяву, отримує таке право і голосує у день виборів», – додала координаторка Восток-SOS.

/ фото Oleksandra Droretska via Facebook

Поділитись: