На Міжнародну космічну станцію повезли вантаж із сімома піцами. Якраз виходить по одній на кожного астронавта

Американська космічна компанія Northrop Grumman у вівторок, 10 серпня, відправила до Міжнародної космічної станції свою чергову місію з 3700 кілограмами вантажу. Серед нього зокрема виявилися сім піц — якраз по одній на астронавта на МКС.
Про це повідомила пресслужба Northrop Grumman.
Запуск відбувся в межах контракту компанії з Національним аерокосмічним агентством США (NASA) щодо постачання продовольства й матеріалів до МКС. Це була вже 16-та місія Northrop Grumman, а вантаж, який вона забрала на МКС, став найбільшим за історію компанії.
Місія складається з ракети-носія Antares, здатної підіймати вантаж вагою до 8 тисяч кілограмів, і капсули Cygnus — під час кожної місії її називають ім'ям людини, яка зробила значний внесок у розвиток астронавтики.
Цього разу Cygnus має ім’я першого американського астронавта азійського походження Елісона Онідзуки, який здійснив свій перший політ у 1985-му, а наступного року трагічно загинув під час запуску шатла «Челленджер».
Як уточнює Associated Press, окрім уже згаданих піц, серед вантажу Cygnus — свіжі яблука, помідори, ківі та сирна нарізка. А ще — установка для кріплення сонячних панелей на орбітальну лабораторію, запуск якої планується у 2022 році, матеріал для 3D-друку з властивостями місячного пилу та бруду й детектор інфрачервоного випромінювання, який у майбутньому використовуватиметься для відстеження супутників.
Очікується, що в четвер, 12 серпня, Cygnus досягне МКС, після чого перебуватиме в стику приблизно три місяці й урешті-решт вирушить назад на Землю майже з 3800 кілограмами використаного вантажу.
Це не єдиний, здавалося б, дивний вантаж на МКС. У червні 2021 року космічний корабель Falcon 9 компанії SpaceX доставив на Міжнародну космічну станцію 128 дитинчат кальмарів та понад п’ять тисяч мікроорганізмів тихоходів. Навіщо це потрібно — читайте в нашому матеріалі.
- Поділитися: