УКРАЇНА

На Одещині знайшли 7 не демонтованих пам'ятників Леніну

31 липня, 2018 22:28
УКРАЇНА/На Одещині знайшли 7 не демонтованих пам'ятників Леніну
Зберегти
Вигляд
В 7 населених пунктах Болградського району на Одещині знайшли пам’ятники з символікою комуністичного тоталітарного режиму.

В 7 населених пунктах Болградського району на Одещині знайшли пам’ятники з символікою комуністичного тоталітарного режиму.

Про це повідомляється на сайті Інституту національної пам’яті.

У повідомленні йдеться, що пам’ятники Володимиру Леніну знайшли в селах Виноградівка, Виноградне, Голиця, Городнє, Залізничне, Калчеве, Нові Трояни.

Також в селі Городнє знаходиться пам’ятник Карлу Марксу, а в селі Голиця — зображення серпа та молота.

Зазначається, що керівники інституту надіслали листи до поліції, прокуратури й СБУ, щоб притягнути до відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування через порушення закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки».

Інститут також звернувся до сільських голів з вимогою негайно демонтувати меморіали.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня закон підписав президент Петро Порошенко.

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

На початку липня 2018-го, начальник Генштабу підписав наказ про декомунізацію в лавах ЗСУ.

Пов`язані новини