До узбережжя Чорноморська Одеської області прибило українську баржу з великою партією цигарок.

У районі Тендрівської коси приблизно за 14 км від берега український буксир «Паралель», який прямував з порту Гола Пристань у Скадовськ із баржою, зранку 19 листопада надіслав сигнал «SOS» через пошкодження. Екіпаж виявив пошкодження корпусу, внаслідок чого до моторного відсіку почала поступати вода.

«До моменту прибуття двох пошуково-рятувальних катерів з Чорноморська та катера Морської охорони Держприкордонслужби з Очакова, екіпаж з 4 чоловіків підібрало судно закордонного прямування, яке проходило поруч та доставило до порту Очаків», — зазначили у Держприкордонслужбі.

Увечері через шторм буксир «Паралель» віднесло до берега поблизу мису Ланжерон в Одесі, а баржу — до міста Чорноморськ. Під час огляду баржі прикордонники виявили вантаж з цигарками.

Видання BBC із посиланням на одеські ЗМІ повідомило, що на баржі може бути близько 5 мільйонів пачок цигарок.

Як розповів у коментарі Громадськогому начальник прес-служби Держприкордонслужби Андрій Демченко, точна кількість цигарок наразі невідома, її встановлять прикордонники та представники СБУ після розвантаження. Однак станом на 21 листопада судно не вивантажили. 

«Напевне, їх багато, але про кількість говорити ще рано, тому що баржу спершу треба зняти з мілини. Це ускладнюється особливостями підходу до берега, тому наразі вирішується питання, яким чином буде відбуватися розвантаження: або її будуть якось знімати з мілини і переправляти в найближчий порт чи причал, де це можна буде зробити за допомогою крана, або якимось іншим методом», — зазначив він.

На запитання журналістки, чи може це бути однією з найбільших виявлених контрабандних партій, Демченко відповів: «Зважаючи на певний досвід, коли минулого року на баржі виявили близько 2 мільйонів пачок цигарок, не виключено, що ця баржа може бути завантажена трохи більшою кількістю».

Нагадаємо, у липні 2017 року в порту Миколаєва затримали баржу 2 мільйонами пачок цигарок, які перевантажили з іноземного судна Hermes.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile