Національний Оскарівський комітет України відправив на «Оскар» документальний фільм «Українські шерифи» режисера Романа Бондарчука. Він змагатиметься за золоту статуетку в номінації «Найкращий іноземний фільм».

Про це повідомляє прес-служба Оскарівського комітету у Facebook.

Крім цього фільму, на висунення претендували ігрові фільми «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка та «Пісня пісень» Єви Нейман.

«Українські шерифи» — документальна робота про двох жителів села Стара Збур'ївка, які взяли на себе функцію правоохоронних органів. Картина отримала спеціальний приз за повнометражний документальний фільм на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA) в 2015 році.

Трейлер документального фільму «Українські шерифи»

Тепер фільм повинна включити в довгий список національних номінантів Американська кіноакадемія. За результатами роботи журі з довгого списку (близько 80 фільмів) сформують короткий список (шорт-лист), до якого увійде 9 фільмів.

Потім буде сформовано остаточну п'ятірку номінантів, з яких уже обиратимуть переможця в категорії «Найкращий іноземний фільм». 89-та церемонія вручення "Оскарів" відбудеться 26 лютого 2017 року.

У минулому році, через затримку з реєстрацією нового складу українського комітету, жоден з вітчизняних фільмів не потрапив у претенденти на «Оскар».

Поділитись: