Життя

На острівці радянської свідомості спирається Путін — В'ятрович

Життя/На острівці радянської свідомості спирається Путін — В'ятрович
Зберегти
Вигляд

Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у студії Громадського говорив про важливість розриву з радянським минулим, закриті архіви, ленінопад та Майдан, а також про те, як не втратити схід і південь.

Про ленінопад

Дуже символічно, що під час цих революційних подій, люди вимагали зміни оточення навколо себе, оточення, яке було нашпиговане радянськими символами. Ленінопад був символом розриву з тоталітарним минулим.

Про Майдан

На Майдані почалося народження української політичної нації, до якої включені дуже різні люди, які вважають українську модель альтернативою до російської моделі.

Про важливість відкритих архівів

Треба зробити максимально доступними архіви комуністичних спецслужб. Понад 20 років незалежності України вони залишалися важко доступними. В 2010 році зі зміною влади було знову закрито всі архіви.

Про радянську свідомість

Саме на острівці радянської свідомості спирається Путін, проводячи свої російські весни. Ми повині максимально ефективно працювати на сході та півдні, аби відкривати цим людям нову історію, і це відкриття змінить і їхню свідомість. Якщо ми дамо їм декілька джерел інформації, вони зроблять свої висновки.

Чому зарано казати 'революція'

Про те, що сталося в 2013-2014 рр. зарано казати 'революція'. Сталися певні зміни. Ми отримали перший поштовх. Якщо він зможе бути оформлений в якісь системні реформи, тоді станеться революція. 

Пов`язані новини