На Галапагоських островах, що в Тихому океані, знайшли гігантську черепаху виду Chelonoidis phantasticus. Востаннє цей вид бачили живим в 1906 році.

Черепаху знайшла експедиція еквадорського Національного парку «Галапагос» та американської некомерційної організації Galapagos Conservancy, яка вирушила на острів Фернандіна (один з найбільших і наймолодших на Галапагоських островах).

Учені знайшли черепаху жіночої статі 17 лютого та перевезли її в центр з розведення слонових черепах на острові Санта-Крус. За їхніми оцінками, тварина дуже стара — їй понад 100 років.

Учені також припустили, що ця черепаха не єдина на острові зі свого виду Chelonoidis phantasticus, оскільки команда помітила сліди й інших рептилій.

Знайдена черепаха представляє один з 14 видів гігантських черепах, які живуть на острові Фернандіна. Більшість черепах знаходяться під загрозою зникнення.

Директор Галапагоського національного парку Денні Руеда зазначив, що така знахідка підштовхує їх посилити пошуки, щоб знайти інших черепах та відновити цей вид.

Галапагоський архіпелаг охоплює 19 островів у Тихому океані. У 1959 році острови оголосили національним парком, а в 1978 — об'єктом спадщини ЮНЕСКО.

У 2018 році на планеті зникли щонайменше три види птахів. Ще кілька видів тварин стали перебувати під загрозою вимирання.

Поділитись: