Геоглів кота на плато Наска, Перу
Фото:

Міністерство культури Перу

На плато Наска на півдні Перу археологи знайшли геогліф кота довжиною 37 метрів. Він старіший за найвідоміші зображення плато.

Про це повідомляє Міністерство культури Перу.

Геогліф знайшли на одному з пагорбів за допомогою квадрокоптера. Після цього малюнок очистили і законсервували, адже фігуру було ледь видно і була небезпека, що вона може взагалі зникнути через природну ерозію пагорба.

Малюнок кота відносять до періоду пізнього Паракасу (500-100 роки до нашої ери). За словами дослідників, малюнки котячих досить часто зустрічаються в культурі Паракас.

Тобто цей геогліф створили раніше, ніж найвідоміші малюнки, які датуються 100-200 роками нашої ери.

Загадкове плато Наска

Воно відоме своїми геогліфами — здебільшого геометричними та зооморфними зображеннями, які, як вважають вчені, створили у період між 500 роком до нашої та 500 роком н.е. Там знайшли 30 великих малюнків, майже 700 геометричних фігур і 13 тисяч різних смуг.

Геогліфи на плато Наска виявили іспанці в середині 16-го століття, але вони вважали, що це створені аборигенами знаки, які вказують шлях.

Вже як малюнки геогліфи відкрили у 1939 році, коли над плато на літаку пролітав американський археолог Пол Косок. Вчені досі не мають єдиної думки про те, як створювали ці геогліфи та з якою метою.

Поділитись: