На пляжі в Іспанії розкопали лазні, які 1500 років тому використовували стародавні римляни. Вони дуже добре збереглися

Залишки лазні віком близько 1500 років, яку використовували стародавні римляни. Андалусія, Іспанія, травень 2021 року
Залишки лазні віком близько 1500 років, яку використовували стародавні римляни. Андалусія, Іспанія, травень 2021 рокуUniversidad de Cádiz

На пляжі Лос—Каньос—де—Мека, що в регіоні Андалусія на південному заході Іспанії, археологи виявили дві кімнати, які належать побудованому за часів Римської держави комплексу лазень. За попередніми оцінками, їх створили у V столітті нашої ери.

ОНОВЛЕНО (23 травня, 14:00). У попередній версії новини в заголовку стверджувалось, що вік давньоримських лазень становить 4000 років. Насправді їх датують п'ятим століттям нашої ери. Перепрошуємо в читачів за подвійну помилку.

Про це повідомляє пресслужба Кадисського університету, чиї науковці брали участь у розкопках.

Станом на зараз археологам вдалося розкопати лише дві кімнати. Одна з них — це приміщення круглої форми, яке, як припускають науковці, і слугувало власне лазнею. Її стіни сягали понад чотири метри у висоту.

Крім того, на мисі Трафальґар в Андалусії археологам випало знайти сім так званих соляних камер, у яких давні римляни зберігали їжу. Їхня глибина становить від 1,5 до 2 метрів.

Там вони також знайшли місце поховання з рештками принаймні вісьмох людей, вік яких становить близько 4000 років. Вони так само добре збереглися; окрім того, на них залишилися прикраси, як-от подоби намиста.

Усе це, кажуть в Кадисському університеті, дозволить більше дізнатися про історію Андалусії часів Римської держави.

Науковці припускають, що комплекс лазень був свого часу покинутий людьми й заметений піском — саме тому він так добре зберігся. За оцінками, він розташовувався на території в приблизно 10 тисяч квадратних метрів. Продовжити розкопки планують восени 2021 року.

Кадисський університет повідомив про знахідку міністерство культури Андалусії, яке вже пообіцяло не лише підтримати археологів у дослідженнях, а й занести віднайдений комплекс до переліку культурних пам’яток регіону.