Правоохоронці затримали в Полтавській області учасників «етнічної злочинної організації» та її лідера, уродженця Грузії «Самвела Донецького».

Про це повідомили в департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції.

«Самвел Донецький — найвпливовіший мафіозі, як він особисто себе називав, починаючи з 90-х, керував кримінальним угрупуванням на Донеччині, згодом поширив свій вплив на Запоріжжі та Полтавщині», — розповів перший заступник голови Нацполіції Євген Коваль.

За його словами, угруповання спеціалізувалося на рекеті, викраденні людей, торгівлі зброєю, погрозах, фізичних розправах та замовних вбивствах. «Самвел Донецький» також оголошений у розшук в базі Інтерпол за умисне вбивство у Вірменії.

За словами Коваля, ця банда в минулому «була відома» у Макіївці на Донеччині. У 90-х «Самвела» засудили до 14 років, але він вийшов на свободу раніше, згодом відсидів ще 3,5 року за збут наркотиків.

«У 2015 році лідер ОЗУ разом зі своїми бойовиками починає «гриміти» на всю Україну, вчиняючи злочин за злочином», — зазначили в поліції.

Так, «Самвела» і його банду підозрюють у побитті та вимаганні грошей у бізнесмена на Полтавщині. На Київщині вони викрали чоловіка і отримали за звільнення 25 тисяч доларів, у Київській області на Одещині брали участь у рейдерських захопленнях, а також інших злочинах.

Проти затриманих порушили справи за статтями ст.255, ст. 189, ст.296, ст.190, ч.3 ст.27 ст.122 Кримінального кодексу.

Поділитись: