На посаду голови Антикорупційного бюро претендують народний депутат Віктор Чумак, а також адвокати Артем Ситник і Микола Сірий. Ще один кандидат – Яків Варічев – не пройшов перевірку спецслужб.

Про це пише BBC Україна з посиланням на секретаря конкурсної комісії Євгена Захарова. За його словами, 7 квітня на засіданні конкурсна комісія вибере двох претендентів і передасть їх на розгляд президента.

Віктор Чумак є членом фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді, а також заступником голови комітету боротьби з корупцією.

Артем Ситник працював до 2011 року в прокуратурі Кіровограда та прокуратурі Київської області, потім пішов зі служби і став адвокатом.

Микола Сірий – адвокат, старший науковий співробітник Інституту держави та права імені Корецького. Він найбільш відомий як один з колишніх захисників Юлії Тимошенко.

Яків Варічев починав працювати слідчим у Єнакієвому, потім працював у Москві слідчим з особливо важливих справ генпрокуратури СРСР. Після розпаду Союзу він повернувся в Україну, але через хворобу дитини переїхав до Іспанії. Двоє його дітей працюють там адвокатами, але сам він знову повернувся на Батьківщину.

Причини, чому Варічева зняли з конкурсу, засекречено СБУ, повідомив Захаров.

Нагадаємо, що загалом на посаду голови АКБ претендували більш ніж 170 осіб.

Поділитись: