На прохання Франції в ЄС вперше застосували положення про допомогу при агресії

default/На прохання Франції в ЄС вперше застосували положення про допомогу при агресії
Зберегти
Вигляд

У ЄС вперше застосували статтю 42.7 Договору про Європейський Союз, згідно з якою необхідно надавати допомогу країнам-членам союзу, які зазнали збройної агресії.

З проханням про таку допомогу до держав-членів ЄС звернувся глава Міноборони Франції Жан-Ів Ле Дріан.

«Сьогодні міністри оборони всіх країн ЄС одноголосно висловили рішучу підтримку та готовність надати Франції необхідну допомогу», - заявилана прес-конференції верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні.

Вона нагадала, що ЄС вперше застосовує цю статтю.

Згідно статті 42.7 договору, «якщо країна-член ЄС стає жертвою збройної агресії на власній території, то інші члени ЄС будуть зобов'язані зробити все, що в їхніх силах, щоб надати допомогу».

Після атак у Парижі по всій країні мобілізовані 115 тисяч співробітників служб безпеки, повідомив міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казнев.

У зв'язку з терактами у Франції оголосили надзвичайний стан, який дає поліції і спецслужбам додаткові повноваження.

В результаті серії терактів в Парижі 13 листопада загинули 129 людей, більше 352 отримали поранення, з яких більше 80 знаходяться у дуже важкому стані. Серед загиблих і постраждалих - громадяни 15 країн.

Теракти сталися в дев'ятьох місцях. Невідомі влаштували стрілянину в ресторані та на прилеглих вулицях, вибухи біля стадіону Stade de France, а також захопили близько 100 заручників у концертному залі Bataclan.