Уряд затвердив концепцію Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування.

На програму автодоріг в Україні протягом 2018-2022 років уряд виділить 322,575 мільярдів гривень, з яких 176 мільярдів гривень — бюджетних коштів.

Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування уряд ухвалив під час засідання 11 січня.

Фінансування програми планують здійснювати також коштом міжнародних кредитів. 

Концепція передбачає «створення сучасної мережі автодоріг, яка дозволить збільшити обсяг перевезень і поліпшити інвестиційний клімат, забезпечити ефективність транспортних послуг», ідеться у тексті документу, передає «Інтерфакс-Україна»

Також програма передбачає: 

  • Відновлення і розвиток мережі доріг за маршрутним принципом, наприклад, із Заходу на Схід.
  • Завершення будівництва об'єктів високого рівня готовності.
  • Поетапне введення довгострокових контрактів.
  • Активізацію співпраці з міжнародними фінансовими організаціями для залучення коштів.
  • Створення умов для залучення інвесторів, впровадження геоінформаційної системи управління дорогами та інше.

Очікується, що завдяки програмі поліпшать стан 9,1 тисяч кілометрів доріг, побудують та реконструюють 1 тисяч кілометрів доріг, також надійдуть кошти від транзитних автомобільних перевезень, а собівартість перевезень знизиться.

Потреба в трудових ресурсах для виконання програми складає близько 55 тисяч робочих місць. 

Раніше прем'єр Гройсман повідомив, що реконструкція доріг у 2018 році відбуватиметься по всій Україні.  У 2018-му на ремонт доріг виділять близько 47 мільярдів гривень. Також з 1 січня в Україні запрацював Дорожній фонд.  

До нього надходитимуть кошти від акцизів та ввізного мита на пальне та автомобілі, плата за проїзд автомобільними дорогами великогабаритних машин, та надходження від платних доріг, коли їх побудують.

Витрачатимуться вони виключно на обслуговування, ремонт та будівництво доріг. 60% — для доріг загальнодержавного значення, 35% — місцевого, а 5% — на підвищення безпеки дорожнього руху.

У проекті бюджету 2018 року дорожній фонд передбачений в обсязі 32,6 мільярдів гривень (3,4% усіх видатків).

Поділитись: