На сайті Мінветеранів випадково розкрили дані зареєстрованих на щеплення проти COVID-19. Кажуть, це технічний збій
На сайті Міністерства у справах ветеранів України випадково відкрили онлайн—форми з особистими даними лідерів громадської думки, які хочуть вакцинуватися проти коронавірусу. Представники міністерства кажуть, що це сталося через технічний збій.
Про це hromadske повідомила прессекретарка Мінветеранів Оксана Химич.
Відкриті Google-форми з особистими даними тих, хто бажає вакцинуватися від COVID-19, з'явилися на сайті міністерства. Зокрема там були імена, дати народження, адреси проживання та професії зареєстрованих.
У Мінветеранів кажуть, що посилання на форми брали з сайтів обласних державних адміністрацій.

«Брали ці Google-таблички в оригінальних координаторів, які є на сайтах облдержадміністрацій. Ця інформація була звідти. Кажуть, що там якийсь технічний збій відбувся. Це суто технічна історія. Зараз ми це все вже прибрали, інформацію уточнюємо. Ми самі почали вже телефонувати всім», ㅡ пояснює Химич.
Наразі на сторінці сайту міністерства щодо позачергової вакцинації учасників бойових дій відкриті стандартні форми реєстрації.
Щодо дев'ятьох областей (Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської та Хмельницької) інформація наразі уточнюється, і поки що форми для реєстрації на щеплення закриті.
Оновлено: пізніше доступ до сторінки сайту Мінветеранів із формами для реєстрації на вакцинацію закрили.
Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я додало ветеранів війни на Донбасі до громадських діячів, які можуть отримати надлишкові дози вакцини Covishield.
Однак для позачергової вакцинації учасникам бойових дій також необхідно зареєструватися в загальну чергу на щеплення через портал або мобільний застосунок «Дія» або через національний контакт-центр МОЗ.
Вакцинація в Україні
З 24 лютого у нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими почали вакцинувати медиків, які борються з коронавірусом, військових, а також публічних осіб для популяризації вакцинації.
22 березня почався другий етап вакцинації. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюватимуть стаціонарні пункти щеплень, у яких вакцинуватимуть людей, старших за 80 років, працівників системи охорони здоров'я, зокрема сімейних лікарів, та працівників соціальної сфери.
Наразі вакцинують в Україні препаратом CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.
- Поділитися: