Світ

На саміті двох Корей можуть підписати договір про закінчення Корейської війни

26 квітня, 2018 19:35
Світ/На саміті двох Корей можуть підписати договір про закінчення Корейської війни
Зберегти
Вигляд
Саміт двох Корей відбудеться у п’ятницю, 27 квітня.

Уперше відтоді, як лідер лідер КНДР Кім Чен Ин прийшов до влади у 2011, він проведе зустріч із президентом Південної Кореї Мун Чже Іном. Саміт двох Корей відбудеться у п’ятницю, 27 квітня. Очікується, що на ньому можуть підписати договір, що формально покладе край Корейській війні, що тривала 1950-1953-го року.

Основною темою переговорів буде намір КНДР відмовитися від ядерних випробувань. Цей саміт також передує історичній зустрічі Кім Чен Ина та Трампа, заплановану на червень.

«Саміт двох Корей — це як перший хід у шахах. Те, як ти походиш, впливатиме на інші ймовірні кроки. Важливість цього саміту насамперед полягає в атмосфері, яку він створить, та які посилить очікування щодо наступного кроку, тобто зустрічі Трампа й Кім Чен Ина», — цитує The Guardian колишнього американського дипломата з питань Північної Кореї Мінтаро Оба.

Лідери двох Корей зустрінуться у Пханмунджомі, місті в демілітаризованій зоні. Саме там у 1953 домовилися про припинення вогню, що послужило фактичному закінченню Корейської війни. Однак формальної угоди про її завершення так і не підписали. Сеул заявив про те, що під час саміту намагатиметься замінити чинну угоду про перемир’я формальним мирним договором за умови, якщо КНДР погодиться відмовитися від ядерної зброї.

Раніше Кім Чен Ин заявляв, що Північна Корея готова піти на ядерне роззброєння, якщо США і Південна Корея візьмуть умови Пхеньяну і створять «атмосферу спокою і стабільності».

 Трамп привітав рішення КНДР припинити ядерні випробування.

Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO) запропонувала КНДР підписати договір про заборону ядерних випробувань і стати членом організації. 

Пов`язані новини