Життя

На саміті НАТО у Варшаві переглянуть роль ядерних озброєнь

Життя/На саміті НАТО у Варшаві переглянуть роль ядерних озброєнь
Зберегти
Вигляд

На саміті НАТО у Варшаві розглядатимуть питання інтеграції звичайних та ядерних озброєнь на фоні погроз Росії ядерною зброєю.

Про це повідомила журналістка Громадського Жанна Безп’ятчук.

«Будуть розглядатися питання, напряму чи опосередковано пов’язані з російською загрозою. Переглядатимуть роль ядерних озброєнь в навчаннях НАТО, загалом у підготовці вояків НАТО до різних видів операцій – йтиметься про те, як інтегрувати звичайні та ядерні озброєння. Доволі багато років у НАТО про це не говорили, оскільки вважалося, що це не є пріоритетним. Після нагадування Росією, що у неї є ядерна зброя НАТО згадав, що у нього в Європі теж є ядерна зброя», – сказала журналістка.

Вона також розповіла про інші питання, які будуть розглянуті в ході саміту Альянсу.

«Порядок денний цього саміту включатиме чимало питань: вирішення та затвердження всіх рішень, що стосуються розміщення 4 батальйонів на території країн Балтії та їх тилових центрів на території Румунії, Болгарії. На території від Балтійського моря до Чорного моря буде розташовано кілька тисяч додаткових вояків НАТО на ротаційній основі», – сказала журналістка.

Крім того, буде приділена увага операції в Афганістані, зокрема до розгляду цього питання залучена і Україна.

«Велика увага буде приділена подальшому розвитку спеціальної місії в Афганістані, коли будуть виведені війська. Буде велике засідання країн членів, країн-партнерів Альянсу, які беруть участь у цій місії, і Україна там також братиме участь, як і Грузія, Молдова та інші країни Східної Європи, які не є членами НАТО», – сказала вона.

Як повідомлялося, саміт НАТО дасть Україні шанс вибудувувати стратегічний план співпраці з Альянсом.

Президент України Петро Порошенко візьме участь у саміті НАТО у Польщі.

Пов`язані новини