УКРАЇНА

На саміті в Брюсселі розглянуть торгівельні пільги для України — віце-прем’єрка

16 листопада, 2016 02:24
УКРАЇНА/На саміті в Брюсселі розглянуть торгівельні пільги для України — віце-прем’єрка
Зберегти
Вигляд
24 листопада в Брюсселі розпочнеться саміт Україна-ЄС. Окрім надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС, очікується розгляд ряду економічних питань.

24 листопада в Брюсселі розпочнеться саміт Україна-ЄС. На ньому, окрім надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС, очікується розгляд ряду економічних питань.

Про це Громадському повідомила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Мова йде про надання додаткових економічних преференцій в рамках зони вільної торгівлі України з ЄС, яка вступила в силу з 2016 року.

«Європейська комісія запропонувала додаткові торгівельні преференції нещодавно. Сподіваюся, що цей саміт Україна-ЄС дасть можливість Європейській раді, по суті, підтвердити готовність підтримати цю пропозицію стосовно додаткових торгівельних преференцій для України», — сказала вона.

Також Україна розраховує підписати угоду з ЄС про енергетичну співпрацю, яка дасть можливість додаткової допомоги від ЄС з точки зору реорганізації нашої газотранспортної системи і її модернізації.

«Це для нас є визначальним і важливим фактором», — сказала вона.

Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на рішення про спільний авіаційний простір та підписання угоди про Європол.

«Очевидно, що на саміті йтиметься про політичну подальшу підтримку країн Європейського Союзу в нашій боротьбі проти агресії РФ щодо України. Сподіваюся, що буде заявлено про намір продовжувати санкції про Росії, оскільки вона не виконує своїх зобов’язань в рамках Мінських домовленостей. Поза тим, сподіваюся, що буде заявлена чітка позиція ЄС стосовно необхідності ратифікації остаточної Нідерландами Угоди про Асоціацію і заявлено про готовність пошуку тієї формули, яка б була прийнятною для усіх сторін при озвученні Нідерландами цього рішення стосовно ратифікації», — сказала віце-прем’єрка.

Відзначимо, що це вже 18 саміт Україна-ЄС.

Раніше єврокомісар Ган повідомив, що Європейський Союз повинен виконати зобов’язання по безвізовому режиму для України в найближчі тижні.

Більше про:
# Брюссель
# саміт
Пов`язані новини