На шахті в Павлограді стався вибух метану, троє людей у лікарні

На вугільній шахті в Павлограді у Дніпропетровській області в ніч проти 17 червня стався вибух метану. На той момент там перебувало 200 шахтарів. Трьох працівників доставили до лікарні з травмами.

Про це повідомило Міністерство енергетики України.

Інших шахтарів вивели на поверхню. Причини надзвичайної події з’ясовуються.

Події в енергетиці за добу

За інформацією Міненерго, минулої доби надійшов виклик про замінування Київської гідроелектростанції. Правоохоронні служби оглянули територію, але не виявили небезпечних предметів.

Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС. Зокрема, енергетики чистять обладнання та випробовують лінію електропередачі, яка була повністю затоплена та від якої живиться головна каналізаційна станція Херсона.

За добу в Херсоні вдалося підключити майже 180 споживачів, в області заживили два населених пункти, які були відключені після підтоплення.

Через підтоплення в обласному центрі залишаються без світла понад 14 тисяч споживачів. Переважна більшість із них — у мікрорайоні Острів.

У міністерстві пояснили, що роботи із заживлення просуваються повільно у зв’язку з обстрілами міста та значним затопленням електроенергетичного обладнання, зокрема кабельних ліній.

У Миколаївській області залишаються частково знеструмленими сім населених пунктів.

У чотирьох областях — Дніпропетровській, Харківській, Херсонській та Сумській — зафіксовано пошкодження енергетичної інфраструктури через російські обстріли.

На Донеччині залишилися без світла майже 8 тисяч споживачів, більшість із них заживили. Через попередні обстріли залишається без світла частина споживачів у Чернігівській області.

Енергетики працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Унаслідок технологічних порушень також знеструмлювалися споживачі в Запорізькій та Дніпропетровській областях.

У Міненерго наголосили, що електроенергії, яку виробили українські електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.