Життя

На слідчих у справі «діамантових прокурорів» почали тиснути одразу після обшуків

Життя/На слідчих у справі «діамантових прокурорів» почали тиснути одразу після обшуків
Зберегти
Вигляд

Тиск на слідчих у справі «діамантових прокурорів» Корнійця і Шапакіна ГПУ почала здійснювати на наступний день після обшуків. Про це в ефірі Громадського заявив екс-заступник начальника відділу процесуального керівництва Генпрокуратури Віталій Опанасенко.

«Я не знав, яке Корнієць має відношення до Шокіна. Тиск почався на наступний день після того, як ми провели обшуки. Останній обшук ми провели в 6-7 вечора, після цього я повідомив їм про підозру», — сказав Опанасенко.

За його словами, про відповідну спецоперацію знало не більше 10 осіб.

«Про цю операцію знало не більше 10 осіб. Це дуже мало. Не був задіяний увесь силовий та адміністративний ресурс, який міг би бути задіяний», — підкреслив звільнений прокурор.

Також Опанасенко зазначив, що Служба безпеки України майже 4 місяці не могла направити до Генпрокуратури протоколи негласних розшукових дій. Мається на увазі прослуховування, стеження, розшук.

«Ми боялися, що вони можуть бути або втрачені, або порізані», — пояснив Опанасенко.

Нагадаємо, 6 липня затримали першого заступника голови слідчого управління ГПУ Шапакіна і заступника прокурора Київської області Корнійця за підозрою у вимаганні хабаря в особливо великих розмірах. У них вилучили близько 500 тис. доларів, коштовності та цінні папери. Під час обшуку у Корнійця також знайшли 35 пакетів з діамантами.

Пізніше звільнений заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявив, що справу «діамантових прокурорів» можуть розвалити в суді. За його словами, у справі відбувається тиск і на журналістів.

Також Сакварелідзе заявляв, що у ГПУ звільняють усіх слідчих у справі «діамантових прокурорів». Сакварелідзе також неоднарозово заявляв, що екс-генпрокурор Віктор Шокін тисне на нього по справі «діамантових прокурорів». Крім того, він створив штаб громадського контролю за цією справою. 29 березня Давіда Сакварелідзе звільнили з Генеральної прокуратури.

Адвокат Володимира Шапакіна, в свою чергу, заявив, що Сакварелідзе вимагав компромат на генпрокурора.

Пов`язані новини