На сувенірах із підбитого танка окупантів зібрали 1,5 млн грн. Ці гроші допоможуть сім'ям військовополонених

Благодійники заробили 1,5 мільйона гривень на сувенірах із розпиляного російського танка Т—80БВМ, який підбили українські розвідники. Тепер ці гроші підуть на допомогу Україні — Силам оборони, дітям та сім'ям військовополонених.
6 травня у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбувся благодійний захід для дітей, чиї мами зараз у російському полоні. Україна зі США презентували проєкт на підтримку таких сімей — Destroy The Tank («Знищ танк!»)
Цей проєкт — ініціатива Координаційного штабу, БФ Діани Подолянчук та БФ Gate to Ukraine (США).

Ідея була така: розпиляти дуло знищеного російського танка і продати його частини як сувеніри. Зароблені гроші поділили на два напрями: мілітарний — допомога силам оборони України, та гуманітарний — допомога дітям і сім'ям військовополонених.
Амбасадорами проєкту стали головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та очільник ГУР Кирило Буданов.
Проєкт почався з того, що представниця Штабу Діана Подолянчук прийшла до колеги Богдана Охріменка після того, як він спілкувався з черговою родиною полоненого. Діана вигукнула: «Богдане, мені потрібен танк!» Охріменко вислухав ідею та поговорив із Будановим, а той погодився передати на благодійність російський танк, який підбив спецпідрозділ розвідників «Кракен».
Танк Т-80БВМ, на думку росіян, — один із найкращих у них на озброєнні, але все ж не втік від зброї союзників. За допомогою ЗСУ його перевезли із зони бойових дій, розпиляли дуло та зробили сувеніри, які продавали в усьому світі, заробивши 1,5 млн гривень. «Хай доля кожного російського танка буде ось такою!» — каже Діана Подолянчук.
Частину коштів спрямують на планшети для навчання дітей жінок-військовополонених. Наталія Кравцова, представниця ГО «Жінки зі сталі», яка проводить роботу з родинами полонених, розповіла, що наразі звільнено з полону 212 жінок-військових, ще 26 — цивільних. Понад кілька сотень жінок-військових досі в полоні.
До заходу долучилася родина жінки, яка зникла в Маріуполі на заводі Ілліча і вже другий рік, імовірно, перебуває в полоні. Окупанти оголосили її загиблою, але її сім'я ходила моргами до того, як евакуювалась, і не знайшла військову серед померлих. ООН запитувала дані жінки, але росія та Червоний Хрест досі не підтвердили її полон.
Двох дітей жінки вивезла бабуся. Зараз вони живуть разом із племінниками військовополоненої. «Діти — розумниці, підтримують, не дають плакати», — каже бабуся.
На відміну від росії, Україна повертає жінок із російської сторони без умов. Вони репатрійовані, згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. Українська сторона порушує тему жінок, важкопоранених та цивільних, які мають бути повернені без жодних умов.
«росія нехтує всіма положеннями Женевської конвенції, тому не надає жодної інформації про полонених, не дає можливості спілкуватися родинам. Діти не мають материнського тепла, не бачать маму, лягають спати та прокидаються з одним питанням — коли мама повернеться», — каже Наталія Кравцова.
Представниця Координаційного штабу Вікторія Цимбалюк розповіла, що безпосередньо з родинами полонених працює громадська приймальня. Туди щодня звертаються приблизно 500 родин.
«Знаємо, як важливо працювати також із родинами, підтримувати батьків, братів та сестер, діток незаконно утримуваних військових і цивільних у рф. Таких заходів хочеться проводити більше, щоб наші діти почувалися захищеними, і зробити їхні дні яскравішими», — сказала вона.

До заходу долучилася Юлія «Тайра» Паєвська — парамедикиня, яка пережила російський полон. Їй передали три сувеніри з танка, щоб вона дарувала їх міжнародним партнерам, з якими веде роботу.
«Увесь світ нас підтримує, світ об’єднався. В цій війні є і хороші моменти: єднаються всі люди доброї волі, щоб зупинити фашистську навалу, яка не має жодного жалю та людських принципів», — сказала вона.
- Поділитися: