Через товарне блокування анексованого Криму протягом останнього тижня посилилися репресії в Криму. Про це в ефірі Громадського заявила голова центру громадської просвіти «Альменда» Ольга Скрипник.

«Тільки за один 30 числа у двох районах у представників територіальних Меджлісів відбулися обшуки. Також посилився тиск на місцевих правозахисників <…> Місцева влада міститься за ці дії (блокування- ред.). Відомо про певні кримінальні справи, ми точно не знаємо їхньої кваліфікації, але вони існують», – зазначила вона.

За словами правозахисниці, з деякими політв’язнями в Криму та активістами не вдається зв’язатися вже декілька днів. Як відзначив ув’язнений в Криму активіст Євромайдану Олександр Костенко, наразі посилився рівень агресії з боку незаконної прокуратури півострова та ФСБ.

За словами урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, наразі вже відомо про півтори тисячі позовів, які кримчани подали до Євросуду.

«Наразі не супроводжується (Україною – ред.) практично жодних кейсів, тому що наразі вони на першій стадії. Нам ще з ЄС не прийшов запит на них, але прийде. Загалом на комунікації близько півтори тисячі справ. Це справи як проти Росії, так і проти двох країн, є низка справ винятково проти України»,– зазначив він.

У ніч на 20 листопада внаслідок підриву електричних опор на Чаплинці вивели з ладу дві з чотирьох магістральних ліній електропередач, якими здійснюється енергопостачання території Криму. Учасники блокування Криму вимагають забезпечити непостачання електроенергії на півострів, тільки після цього вони допустять ремонт пошкоджених ліній електропередач

З 20 вересня розпочалася безстрокова акція з недопущення вантажного транспорту до Криму. Вона відбудеться на трьох пунктах пропуску, розташованих на адмінкордоні з Кримом. «Громадянстку блокаду» організовано Меджлісом кримськотатарського народу. Перекривати дорогу учасники акції вирішили блоками. До охорони порядку під час акції залучено близько 100 правоохоронців і бійців батальйону Херсон.

Активісти «блокади» Криму вимагають від Росії звільнення українських політичних в'язнів, припинення політичного переслідування громадян України в Криму та усунення незаконних перешкод для роботи кримськотатарських, українських та зарубіжних ЗМІ.

Поділитись: