П'ятеро жінок постраждали унаслідок нападу після закінчення Маршу за права жінок в Києві.

Щонайменше п'ятеро жінок постраждали унаслідок нападу після закінчення Маршу за права жінок в Києві.

Як повідомила Громадському організаторка акції Олена Шевченко, один з нападів стався біля Бесарабської площі, поблизу Київської міської державної адміністрації, де і закінчилася акція.

«Напали після закінчення акції. Відомо зараз про мінімум п’ять людей. Поки збираємо інформацію», — розповіла Олена Шевченко.

Вона прибула до відділку поліції — за її словами, на неї складають адміністративний протокол.

«Протокол складають нібито через один з плакатів. Кажуть, що була гола жінка з тризубом, це знущання над державними символами. Я цього плакату не бачила», — сказала Шевченко.

Одна з учасниць Маршу опублікувала фотографію, її обличчя залите зеленкою. Вона стверджує, що на неї напали представники ультраправих сил. Ще одна учасниця акції повідомила, що на неї напали із газовим балончиком. 

Постраждала Ельміра Мусаєва розповіла Громадському про напад на неї.

«Я з подружкою пішла поїсти. Мій транспорант — рожевий, з написом «Без рівності немає майбутнього» — вже був  згорнутий. На вулиці Басейній біля нас почали пробігати хлопці близько 25 років, одягнені в спортивні штани, хтось у балаклавах і з білими шнурками на берцях. Вони переслідували мене з подругою. Потім вони підбігли зі спини і вилили просто на голову зеленку. Люди не відреагували, а хлопці, сміючись, втекли». 

За словами дівчини, зараз з нею все добре та вона перебуває в безпечному місці.

Організаторки закликали тих, хто постраждав після акції, телефонувати на гарячу лінію.

Раніше в Ужгороді учасниць маршу за права жінок облили червоною фарбою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марш за права жінок: «В нас є проблема і ми не будемо заплющувати на неї очі» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

8 березня в Києві відбувся Марш за права жінок «Годі терпіти». Декілька сотень жінок та чоловіків вийшли проти гендерної нерівності в України. Учасниці, зокрема, виступали за ратифікацію Стамбульської конвенції.

Конвенція про запобігання насильства щодо жінок була розроблена Радою Європи та відкрита для підписання в 2011 році в Стамбулі. Документ спрямований на боротьбу з насильством щодо жінок усередині родини і ззовні.

Поділитись: