Кандидат у президенти Тунісу Кайс Саїд святкує свою перемогу на виборах, Туніс, 13 жовтня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

Незалежний кандидат, юрист Кайс Саїд упевнено перемагає у другому турі президентських виборів у Тунісі.

Про це повідомляє Swissinfo.

Так, за попередніми даними, Саїд набирає понад 72%, а його опонент — медіамагнат і лідер партії «Серце Тунісу» Набіль аль-Каруї — менш ніж 28%.

Перед виборами аль-Каруї випустили з в’язниці, де його утримували за звинуваченням у корупції та фінансових махінаціях. Він заявив, що розгляне можливість оскарження результатів виборів після офіційного оголошення результатів, політик вважає, що у президентських перегонах не було чесної конкуренції, бо його випустили з в’язниці лише після першого туру.

Лідер перегонів Кайс Саїд є колишнім професором з консервативними соціальними поглядами, він пообіцяв населенню повернути цінності революції 2011 року, яка призвела до демократизації країни.

Нагадаємо, дострокові президентські вибори в Тунісі призначили у зв'язку зі смертю попереднього глави держави Беджі Каїда Ес-Себсі.

92-річний президент Тунісу Беджі Каїд Ес-Себсі помер 25 липня. Після відставки президента Зімбабве Роберта Мугабе у 2017 році Ес-Себсі залишався найстарішим чинним президентом у світі.

Ес-Себсі був першим демократично обраним президентом Тунісу. Раніше він оголосив, що не братиме участі у виборах, які заплановані на листопад. Він казав, що президентом Тунісу має стати нова та молода людина. 

Поділитись: