Лідерка Тайваню Цай Інвень усміхається на зустрічі зі ЗМІ після оголошення результатів президентських виборів у Тайпеї, Тайвань, 11 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/DAVID CHANG

За результатами виборів президента в Тайвані, що відбулися в суботу, 11 січня, перемогу здобула кандидатка від Демократичної прогресивної партії Цай Інвень. Її переобрали з результатом у 57,1% голосів.

Про це повідомляє місцеве видання Taiwan News. Явка на виборах склала 74%.

За головного суперника Інвень — мера міста Гаосюн Ханя Куо-Юй з партії «Гоміндан», яка виступає за поступове зближення Тайваню з материковим Китаєм — проголосувало 36,8% виборців.

Цай Інвень виступає за зміцнення відносин зі США для протидії дипломатичній ізоляції Тайваню з боку Китаю. У своїй промові після оголошення результатів вона заявила, що вибори вкотре продемонстрували відданість Тайваню ідеям демократії та рівності.

«Я хочу, аби Пекін знав, що демократичний Тайвань та наш демократично обраний уряд ніколи не піддасться на загрози», — цитує її Associated Press.

На перемогу Цай Інвень відреагувало Міністерство закордонних справ Китаю. «Попри будь-які зміни у внутрішній ситуації в Тайвані, основоположний факт — що існує лише один Китай у світі і що Тайвань є частиною Китаю — не зміниться», — цитує заяву відомства Reuters.

Сама новообрана лідерка Тайваню вже встигла зустрітися з Вільямом Брентом Крістенсеном — директором Американського інституту, що в Тайпеї, який відіграє роль фактичного посла США в Тайвані.

Китайська Народна Республіка контролює материковий Китай та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. Тоді як Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.

Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. Сполучені Штати не мають дипломатичних відносин із Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю і військову техніку. Офіційно Україна вважає Тайвань частиною Китаю.

Поділитись: